OFICIÁLNÍ STRÁNKY FOTBALOVÉ MLÁDEŽE

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 

IMG 7962

  Ukončení sezóny na Spartaku Hrdlořezy má už tradiční podobu. Poté, co se se uzavřou všechny dlouhodobé soutěže, přichází na řadu turnaj „O pohár městské části Praha 9“. Nejinak tomu bylo i tuto sobotu, kdy hlavní organizátor, team trenérů SPŘ Karel, Michal a Honza  spolu s týmem obětavých dobrovolníků připravili fotbalové klání, ve kterém se střetly týmy mladších a starších přípravek. Organizace šlapala skvěle a přes počáteční nepřízeň počasí se diváci skvěle bavili. Skvělý úvod odstartoval místostarosta Praha 9 Adam Vážanský a náš kamarád, profesionální moderátor,  držitel zlaté olympijské medaile a zápisu v Guinessově knize rekordů Aleš Valenta.

 Za domácí klub nastoupily hned čtyři týmy, vždy dva v každé kategorii. Skupinu starších přípravek otevřel bratrovražedný souboj mezi Hrdlořízky (ročník 2008) a Krkošmiky (ročník 2009). A první chvíli to vypadalo, že se bude opakovat situace z loňska, kdy mladší kluci vyhráli. Tým 2009, hrající v modrých dresech, vlétl do zápasu se velkou sebedůvěrou a dvakrát skoro skóroval. Chybělo víc štěstí a vyznamenal se i Jindra, který si v sobotu pořádně zachytal. Postupem času se starší kluci přeci jen prosadili a nakonec své mladší kamarády přetlačili. Celkový výsledek 7 : 1 byl až příliš krutý, modří nehráli vůbec špatně. Za růžovky se trefili Tomáš, Harry, Stanič, Kypťák a David, čestný zásah modrásků obstaral Olí Nosek.

 

V dalším zápase čekal růžovky tradiční rival Union Žižkov. Soupeř, kterého obvykle Hrdlořízci poměrně snadno přehrávají, je tentokrát pěkně potrápil. Přestože Hrdlořezy měly územní převahu, většina střel mířila nahoru, kde se s nimi bravurně vypořádala brankářka Unionu (která nakonec získala cenu pro nejlepší gólmanku turnaje). Přestože výkon Hrdlořez nebyl ani zdaleka ideální, podařilo se jim nakonec díky trefám Harryho, Davida a Marca dotáhnout zápas do vítězného konce. Jako klíčové se ukázalo, že si začali nahrávat oba naši útočníci, což u nich není moc časté.

 

To mladším klukům nastávaly těžké časy. Nejdříve je čekal soupeř ze Sokola Lochkov, který v prvním zápase sice prohrál, ale nepředvedl vůbec špatný výkon. Modrým Hrlořízkům se tentokrát moc nevedlo a soupeř, jenž měl výškovou převahu, postupně navyšoval vedení až na konečných 6:1. Čestný úspěch zaznamenal Kristián, v dobrém světle se také ukázali Miloš, Adam, oba Oliverové, v obraně například Vašek a Dominik.

 

V dalším zápase se asi hrdlořezské růžovky rozhodly, že lochovským sokolíkům porážku oplatí. Diváci ocenili, že kluci po delší době začali předvádět podobný fotbal, jakým se prezentovali na jaře. Přesně si nahrávali, roztahovali hru do stran a dokázali i zakončovat. A byla z toho jasná výhra 10:0 (do tabulky střelců se zapsali Harry, Marco, Knytlík, Tom a Kypťák).

 

Následující zápas byl pro modré Hrdlořízky vůbec nejtěžší, protože je čekal fotbalově vyspělý soupeř z dalekých Strakonic. Ten byl bohužel nad jejich síly, výsledek 0:11 mluví za vše...

 

Naopak starší kluci se ocitli na vítězné vlně. V utkání se známým soupeřem ze Štěrbohol potvrdili lepšící se formu a skoro k ničemu ho nepustili. Byla z toho jasná výhra 5:0 (góly: Harry, Marco, Tom, Hynek). Zvláště je třeba vyzdvihnout výkon Jindry, který při několika trestných kopech předvedl výborné zákroky.

 

Pak už konečně přišel vítězný zápas mladších kluků, kteří to v sobotu opravdu neměli snadné. V utkání proti Unionu se do branky postavil Jindra a Freikýňo se přesunul do pole (tam si náš povídavý gólman spravil náladu, protože se zapsal mezi střelce). Union dokázali Hrdlořízci přehrát 5:1, když jedna trefa zbyla i na Jindru (dále se trefili Kristián, s kapitánskou páskou nastupující Miloš a Vašek).

 

To už se chystalo velké finále: zápas růžových Hrdlořezíků proti doposud neporaženým Strakonicům. Na začátku to vypadalo dobře, kluci měli tři šance, ale bohužel z nich nic nebylo. Pak přišel ostrý faul na Harryho a náš kapitán musel střídat. A v tu chvíli se Hrdlořezům rozpadla organizace hry, soupeř rychle potrestal několik chyb a snadno získané vedení už nepustil. Hrdlořízci nepředvedli špatný výkon, ale na soupeře prostě nestačili. Ten nakonec vyhrál 3:0 a bral zlaté medaily, na Hrdlořezy zbyly ty stříbrné.

 

„Věčně druzí“, povzdechl si Honza...

 

Ani modří kluci se s turnejem neloučili vítězně. Štěrboholy se ukázaly nad jejich síly, když zvítězili 6:1. Čestný úspěch zaznamenal Miloš, který patřil k nejlepším hráčům na hřišti.

 

Modří přeci jen patřili k nejmladším ve skupině, a tak hráli spíše roli otloukánka. Jediný hratelný soupeř pro ně byl Union Žižkov. Deprese z vysokých proher se do nich na chvíli zaryla, ale týmové srdíčko to vydrželo, takže poměrně náročný turnaj přestáli s vidinou, že příští rok, to všem oplatí J

 

 

 

Menší hřiště vlevo od našeho SPŘ bylo připraveno pro naše nejmladší kolegy z přípravky. Mladší přípravka nasadila také dva teamy, Hrdloříky a Krokošmiky, tak jak už bylo řečeno. Oba se rvaly s neuvěřitelným nasazením a bylo vidět, že se nedají lacino.

 

Modrý team starších ročníků 2010 suveréně válcoval soupeře za soupeřem. Byla zde znát i posila, Matěj Šrankota, otřískaný z drsnějších zápasů SPŘ. Ten svůj team opravdu podržel a vedl k vítězství. Jeho obětavost a nasazení mu vysloužily cenu pro nejlepšího střelce ve skupině mladších přípravek, celkově dal 11 gólů!! Modří Hrdlořízci, ročníky 2010, tak právem obsadili první místo! A jejich trenér Martin Tekely si jízdu s nimi užil až do konce a právem je na svoje svěřence hrdý.

 

Druhý team mladší přípravky vedl David Rezný, nová trenérské posila mladší přípravky. Tento tým malých červených bojovníčků ukazoval každým okamžikem, že si sáhne taktéž na bednu. Co zápas, to gradace výkonu a nasazení. Rvali se o každý míč a nekompromisně nastupovali do osobních soubojů. Skvělý Marek Baťha v brance je opravdu podržel, skvěle rozehrával, a tím naši nejmladší získávali herní převahu. Díky svému nasazení se umístili na celkovém 3. místě, což je neskutečný úspěch. Jejich trenér David si to značně užíval a úsměv na tváří všech, při přebírali ceny, byl známkou spokojenosti.
Škoda jen, že pracovní povinnosti odvály trenéry mladší přípravky Bohdana a Vaška mimo spartakovský areál, takže se svými kluky nemohli sdílet krásný fotbalový den.

 

Za neskutečnou sezónu, podporu klubu, jednotlivců, rodičů, souhru trenérů a za vaše skvělé děti vám velice děkujeme!! 

 IMG 7851

IMG 7853

IMG 7854

IMG 7857

IMG 7859

IMG 7860

IMG 7866

IMG 7867

IMG 7869

IMG 7871

IMG 7872

IMG 7876

IMG 7877

IMG 7879

IMG 7881

IMG 7885

IMG 7886

IMG 7887

IMG 7888

IMG 7889

IMG 7892

IMG 7894

IMG 7897

IMG 7901

IMG 7903

IMG 7904

IMG 7906

IMG 7909

IMG 7910

IMG 7911

IMG 7915

IMG 7918

IMG 7919

IMG 7922

IMG 7923

IMG 7924

IMG 7933

IMG 7944

IMG 7945

IMG 7946

IMG 7948

IMG 7950

IMG 7951

IMG 7952

IMG 7954

IMG 7956

IMG 7957

Komentáře vytvořeny pomocí CComment

Oslavenci SPŘ

Oliver Nosek
Oliver Nosek
11 let (* 07.06.2009)

SPŘ 19/20

Hřiště: FK Slavoj Koloděje Datum so, 06. čen. 2020 Beginn 16:00
LOS
LOS
Spartak Hrdlořezy
SPŘ
-:- Náhled