OFICIÁLNÍ STRÁNKY FOTBALOVÉ MLÁDEŽE

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

20190831 161236  Prázdniny utekly jako voda a naši malí Hrdlořízci se už nemohli dočkat začátku nové fotbalové sezóny. Proto se kluci z ročníku 2010 vydali poslední srpnovou sobotu na Memoriál Pavla Krále, který se konal na hřišti SC Xaverov v Horních Počernicích.

  Malá komplikace nastala již před turnajem, kdy se trenérům vršila jedna omluvenka za druhou (nějaká ta letní zraněníčka nebo si babičky chtěly užít své ratolesti do poslední možné chvíle…). Trenéři tak museli po dohodě s organizátorem doplnit soupisku o několik hráčů z ročníků 2019 a 2011. Na turnaj tedy nakonec vyrazila sestava: Alex a Lucas Batěkovi, Marek Baťha, Adamové Fuňka a Haluza, Matěj Šrankota, Miloš Hodač, Samko Karda a Ríša Zadina, samozřejmě pod vedením trenérů Karla a Martina.

 

  Předpověď naznačovala tropické teploty, což se nakonec i potvrdilo. Celý den pražilo na hřiště sluníčko a přinutilo hráče a rodiče hledat každé volné místečko ve stínu. Turnaj se hrál systémem každý s každým s následujícími zápasy o umístění. Umělka byla rozdělena na 4 hřiště, kde se střídaly soutěže ročníku 2009 a 2010. Musíme organizátorům sklidit poklonu, vše odsýpalo dle harmonogramu, bylo zajištěno kompletní občerstvení včetně hromadného oběda pro účastníky a dokonce byla připravena i tombola. Což kluci ocenili, méně již rodiče a jejich peněženky… Jen chyběl stánek se zmrzlinou, těch bych se ten den prodalo nespočetně…

  První zápas nás čekal s týmem SK Slavoj Koloděje. Před utkáním jako vždy panovala obava – víme přeci, že kluci 1. zápasy většinou ještě napůl prospí. Obavy se ale tentokráte ukázaly lichými a po dobré kombinační hře jsme vyhráli 6:1. Bohužel po první jasné výhře kluci získali pocit, že vše půjde snadno a hned v dalším zápase narazili. Nad jejich síly byli hráči TJ Avia Čakovice, s nimiž prohráli 1:5. Rozhození nastoupili i do dalšího zápasu s Neratovicemi-Byškovicemi a během pár minut prohrávali 0:3. V dalším průběhu se sice oklepali, ale stačilo to jen na zkorigování výsledku na 2:3. Jak se později ukázalao, tak tento zápas rozhodoval o tom, zda se v další fázi turnaje popereme o vítězství nebo budeme hrát jen o 5. – 8. místo.

  Následující zápas byl pro některé kluky svátkem. Nastoupili totiž proti fotbalistům SK Slavia Praha. Jak se očekávalo, soupeř byl po technické i kombinační stránce na vyšší úrovni. Hrdlořízci se ale nezalekli a statečně bojovali. Naneštěstí se ale každý z nich chtěl předvést a „urvat“ všechno sám. Následkem toho byla prohra 3:5. Snad se kluci ponaučili, že hrát se dá s každým soupeřem, ale musejí hrát týmově…

  Po tomto zápase nás čekal dvojboj s domácími týmy SC Xaverov, který skončil nerozhodně, v řeči čísel 3:5 a 4:1. V posledním utkání základní fáze jsme porazili SK Hostivař 4:2, což znamenalo 5. místo ve skupině a souboj o umístění od 5. do 8. místa.

  V 1. zápase nadstavbové části jsme opět porazili Koloděje, tentokráte 5:2 a chystali se na poslední zápas o konečné 5. místo s týmem SK Hostivař.

  Do zápasu jsme nastoupili plni odhodlaní, ale soupeř se z minulého zápasu ponaučil a změnil taktiku, se kterou si kluci nevěděli rady a nedokázali na ni do konce reagovat. 2 minuty před koncem byl stav 1:3. Rozkaz zněl jasně: vrhnout všechny síly do útoku a zkusit hrát vabank! Mise se povedla, skoro současně s hvizdem jsme vyrovnali na 3:3. V následujících penaltách jsme zachovali pevnější nervy a vyhráli je 3:2.

  Konečné resumé: 5. místo a navrch ocenění pro nejlepšího střelce turnaje Miloše Hodače!

  Vítězem turnaje se nakonec stal tým SK Slavia Praha.

  Velké díky také patří rodičům, kteří i přes obrovské vedro své „ovečky“ mohutně povzbuzovali.

  Turnaj ukázal, že v našich Hrdlořízcích dřímá slušný potenciál, který je třeba dále rozvíjet. Takže HURÁ DO SEZÓNY 2019/2020!!!

 

20190831 102625

20190831 161236

Komentáře vytvořeny pomocí CComment

Oslavenci SPŘ

Oliver Nosek
Oliver Nosek
11 let (* 07.06.2009)

SPŘ 19/20

Hřiště: FK Slavoj Koloděje Datum so, 06. čen. 2020 Beginn 16:00
LOS
LOS
Spartak Hrdlořezy
SPŘ
-:- Náhled