OFICIÁLNÍ STRÁNKY FOTBALOVÉ MLÁDEŽE

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení

spartak vs sparta

V neděli 28.9.2019 čekal Hrdlořízky ze starší přípravky v rámci letošní ligové soutěže první z trojice soubojů s dívčími týmy, konkrétně s dívkami z AC Sparta Praha. Většina kluků i trenérů patří k fanouškům největšího rivala z Vršovic, tudíž o motivaci bylo postaráno.  Bohužel termín domácího zápasu opět kolidoval se silničním běžeckým závodem Běchovice – Praha, proto se trošku zkomplikoval příjezd hráčů na Břežanku. Policisté byli letos neoblomní, takže kdo nepřijel MHD, musel odstavit své vozidlo na parkovišti u Lidlu nebo u Kauflandu a zbytek cesty dojít pěšky.

Na hřišti naše fotbalisty přivítaly sluneční paprsky babího léta a nažhavený soupeř, který dorazil v hojném počtu.

Na polovině hřiště s ročníkem 2010 nastoupil Spartak v této sestavě: Andrej Rybovič, Matěj Šrankota, Viktorie Bertoldi, Michael Motyčka, Samuel Karda, Vojtěch Řehořek, Jan Glasar a v bráně se střídali Marek Baťha a Richard Zadina. Hrdlořízci na soupeře od začátku vlítli a soupeř si s naším agresivním pojetím a tempem nevěděl rady, výsledkem byl po první čtvrtině stav 10:3 v náš prospěch. Do druhé čtvrtiny nastoupily holky ze Sparty v jiném rozpoložení a hra se vyrovnala. Tato čtvrtina skončila remízou 1:1. Na třetí čtvrtinu se Ríša přesunul do brány na druhé hřiště a vyměnil se s Markem Freikou. Skóre se posouvalo pomalu, protože kluci pálili jednu šanci za druhou. Ve čtvrté čtvrtině už soupeři trochu došli síly a hrálo se skoro jen na jednu bránu. Konečně skóre 20:5 pro domácí. O góly se postarali: Vojta (7), Matěj (4), Andrej (3), Ríša (3), Samko (2) a Michal (1).  Všichni hráli dobře, ale vyzdvihnout bych chtěl výkon Viki, která se stejně starých holek nezalekla, v celém zápase srdnatě bojovala, nevypustila žádný souboj a ve všech ohledech se soupeřkám přinejmenším vyrovnala. Jen tak dále!

Na druhém hřišti to byla jiná podívaná, sestava Oli Šareš, Oli Nosek, Adam, Milda, Ondra, Pepe, Vojta a Freikíňo v bráně čelili zdatnější půlce co přijela ze Sparty. Od začátku to byl dost vyrovnaný gól. Jak je zvykem, Freikíňův nástup výkonu se směřoval až do druhé čtvrtky. ale to už jsme prohrávali 2:7. Kluci, byť perfektně spolupracovali, občasnou nepřesností přišli o míč a holky ze Spartky nekompromisně zavěsili. Ve třetí čtvrtce došlo ke zmíněné výměně brankáře, přišel Ríša Zadina a Freikíňo šel do pole. Změna byla znát. Freikíňo se v obraně cítil lépe než v brance, předvedl pár skvělých obranných zákroků a rychle rozehrával dopředu. Ríša v bráně nabíral na jistotě. Klukům pomáhal otáčet hru z prava do leva a naopak . Fotbal nabral na vysokém tempu.

spartak vs sparta2

V třetí čtvrtce jsme již inkasovali dva góly na 3:11, stále ale nevzhledný výsledek oproti nabírající převaze na hřišti.
Následovala závěrečná čtvrtka. Ta začala smolně pro Ondru, šlapákem dostal přes achilovku a šel střídat... naproti tomu jeho spoluhráči rozehráli neuvěřitelný brankostroj. na 5:11 dávali po krásné akci "všichni na první" a Sparťanská branka se zavlnila. Pak následoval sólo únik po levé lajně, tam Oli Šareš přešel přes 3 hráčky až před branku, nekompromisní gól mezi brankářku a tyč. 6:11... následovali další akce, skóroval Miloš, Adam....  Sparťanky se chvilkama ztráceli a kluci si tak vynahradili předchozí čtvrtiny. Finální skóre se zastavilo na 9:11... poslední čtvrtka tak byla 6:0 pro Spartak. Střelci: Oli Šareš (4), Adam (1), Oli Nosek (1), Milda (3)....

Krásný závěr hry tak vykouzlil úsměv na tváři všech, kteří to sledovali. Rodiče se netajili nadšením a kluci o zápase diskutovali ještě dlouho poté... a někteří, šli pomoci mladším žákům doplnit kádr...

Celkové vítězství 29:16 tak mluví za vše.